آموزش آشپزی, تازه ها

روز بیسکوییت

روز بیسکوییت

روز بیسکوییت

29 ماه می ،امروز در تاریخ هشتم خرداد مصادف است با یک روز با مزه

شومینه آرا از هر فرصتی شما را دعوت به برگزاری جشن در ماههای زیبای فصل بهار می کند. و چه نیم چاشتی بهتر از بیسکوییت در یک صبح یا عصر بهاری در کنار عزیزان و یک همنشینی صمیمی کنار فایرپیت و یا شومینه تا گرمای ضیافت شما را دو چندان کند.

شاید اولین پرسشی که ذهن شما را درگیر کند آن باشد که چه کسی 29 می را به روز بیسکوییت معرفی کرده؟!

خوب در پاسخ باید بگوییم همه چیز از انگلستان شروع شده و این روز با تولد چارلز پادشاه انگلیس نامگذاری شد. این نیم چاشت یکی از اصلی ترین میان وعده هایی بود که در انگلستان بهمراه چای صرف می شده و از آنجایی که در انگلستان نوشیدن چای یکی از اصلی ترین مراسم و سنت های آنها محسوب می شد به همان اندازه مصرف بیسکوییت بهمراه چای با اهمیت و البته دلچسب شد.

بیسکاتی چیست؟

یکی از دستورپخت های رایج در انگلستان نوع خاصی از بیسکوییت است که قوام و بافتی سفت تر دارد لذا به آن بیسکاتی گفته می شده.

جالب آن است همانطوریکه در انگلستان چای خوردن دارای آداب و رسوم خاصی بوده و هنوز در میان نجیب زادگان انگلیسی مرسوم است، در آداب مصرف بیسکوییت نیز می بایست حتما با نوشیدنی گرم مانند قهوه و یا چای سرو شود و میهمان باید بیسکوییت خود را داخل چای چند ثانیه نگه داشته و سپس نوش جان کند.

طرز تهیه بیسکوییت خانگی

خوب از تمام این صحبتها گذشته ، حال که این فرصت فراهم نیست تا بصورت حضوری میزبان شما عزیزان باشیم تقاضا میکنیم از این دستور پخت ساده همین الان شروع کنید و ساده ترین بیسکوییت خانگی را همراه با ما بپذید تا در کنار هم از صرف آن لذت ببریم و کمی لبخند را بر لبان شما ببینیم.

مواد لازم جهت تهیه بیسکوییت ساده خانگی در فر

مواد لازم

  • آرد: ۲۸۰ گرم
  • کره: ۱۵۰ گرم
  • پودر قند: ۱۰۰ گرم
  • تخم مرغ: ۱ عدد
  • بیکینگ‌پودر: ۱/۲ قاشق چای‌خوری
  • وانیل: ۱/۲ قاشق چای‌خوری
روز بیسکوییت

طرز تهیه بیسکوییت خانگی

اجازه دهید کره نرم شود سپس بهمراه پودر قند هم بزنید و وقتی حالت کرمی پیدا کرد آرد و بکینگ پودر را داخل آن الک کنید و بصورت متناوب به آن بیفزایید. توجه داشته باشید که اصولا خمیر بیسکوییت ابتدا به ساکن کمی چسبنده و شل است لذا واقعا مقدار مشخصی برای میزان مصرف آرد وجود ندارد ، برای همین باید به تدریج اضافه شود تا حدی که خمیر خودش را جمع کند! هر زمان که خمیر حالت چسبنده نداشته باشد و یا اصطلاحا بتوانید با دست یا لیسک جمع کنید به این معناست که دیگر نیازی به آرد نیست .

نکته: خمیر بیسکوییت را ورز ندهید زیرا این کار باعث می شود تا خمیر روغن بیندازد و به نوعی بیسکوییت شما خراب شود. در نهایت آن را برای استراحت در نایلون قرار دهید و به مدت نیم ساعت در جای خنک مانند یخچال قرار دهید.

فر خود را در دمای 180 درجه سانتیگراد قرار دهید و پس از آنکه فر گرم شد خمیر را به هر شکلی که دوست دارید یا با قالب آماده کنید. سینی فر را چرب نکنید و از کاغذ روغنی استفاده کنید ، کره ای که داخل بیسکوییت هست چربی لازم را دارد و مانع چسبیده شدن بیسکوییت می شود. در نهایت بعد از نهایتا یک ربع بیسکوییت های خوش رنگ و طلایی شما آماده است تا لذت ضیافت شما را چند برابر کند و لبخند را بر لب فرزندان شما به ارمغان بیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.